Funkcje opakowań

Italmeble.pl to firma z Katowic, która od lat specjalizuje się w imporcie oraz sprzedaży mebli włoskich najwyższej jakości. Nasza oferta obejmuje szeroki wybór mebli do salonów, sypialni, jadalni oraz biur. Dzięki
Kedar Radosław Podyma to producent solidnych i trwałych opakowań kartonowych. Firma funkcjonuje na rynku już od 2004 roku. Na przełomie lat zyskała zaufanie klientów.Kedar dysponuje opakowaniami sklejanymi i składanymi, pudełkami
Euro-Pak
Euro-Pak jest to firma produkcyjna wszelkiego rodzaju opakowań założona w 1990 roku, przez Michała i Bolesława Demczuk.Domeną firmy jest wytwarzanie opakowań z mikrofali, tektur 3 i 5 warstwowych. Wykonuje również opakowania na
Kartonpak jest to wielokrotnie nagradzana firma działająca na polskim rynku od 1991 roku. Swoim klientom oferuje druk techniką offsetową, wielobarwną, lakierowaną oraz klejoną wielopunktowo.Oferuje produkcje opakowań z tekstur litych

Funkcje opakowań

Opakowania od zawsze kojarzyły się tylko i wyłącznie z szarym pudełkiem, które ma ochronić to, co znajduje się w jego środku. Poniekąd jest to jedna z najważniejszych jego funkcji, ponieważ cenne wnętrze, a raczej to, co się w nim znajduje musi być w należyty sposób zabezpieczone przed warunkami zewnętrznymi, atmosferycznymi, przed uszkodzeniami mechanicznymi przykładowo podczas podróży, aby nie zniszczyć towaru.

W dzisiejszych czasach to wszystko powoli zaczyna się zmieniać i zaczyna to przybierać nieco inny obrót. Większość dystrybutorów opakowań i towarów zaczyna przykładać nieco większą uwagę do funkcji promocyjnej, reklamowej opakowań. Czasami, pomimo wysokiej ceny produktu większość osób decyduje się na jego zakup tylko ze względu na oryginalne i atrakcyjne opakowanie.

Zaczynają powstawać także coraz to nowsze kierunki kształcenia związane z tą tematyką, które szkolą swoich uczniów, czy też studentów pod kątem projektowania przemysłowego.

Głęboka 32
Leśna 4B