Jak prawidłowo przechowywać worki BIG-BAG

Instytut Przemysłowy w Rzeszowie, działający od 2014 roku jako Instytut Badań Technicznych i Transferu Innowacji Przemysłowych, początkowo koncentrował się na trzech głównych obszarach działalności.   Pierwszy z nich to
Tworzywa Sztuczne PZL Mielec specjalizuj się w tworzeniu kompozytów i laminatów wykorzystywanych w kolejnictwie, lotnictwie oraz motoryzacji zakład specjalizuje się również w produkcji wyrobów militarnych.
PAKMAR to firma zajmująca się produkcją opakowań z tektury falistej i poligrafii reklamowej. Na rynku jest już od 1990 roku. Jest to firma rodzinna początkowo zajmująca się produkcją typowych opakowań z tektury falistej. W kolejnych latach
Margopack to firma z dziesięcioletnim doświadczeniem produkująca opakowania tekturowe i kartonowe. Zaufanie klientów zyskała dzięki wieloletniemu doświadczeniu. W swojej ofercie ma: pudła klapowe, fasonowe, opakowania kaszerowane,

Jak prawidłowo przechowywać worki BIG-BAG

Worki BIG-BAG, znane również jako worki kontenerowe, są powszechnie wykorzystywane w różnych branżach do przechowywania i transportowania różnego rodzaju materiałów sypkich, takich jak zboże, nawozy, cement czy chemikalia. Ich pojemność, wytrzymałość i wygoda w użyciu sprawiają, że są one niezastąpionym elementem wielu procesów produkcyjnych. Jednak aby zapewnić im odpowiednie warunki przechowywania, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego miejsca do przechowywania worków BIG-BAG. Musi to być suche i wentylowane pomieszczenie, które jest chronione przed wpływem wilgoci i wystawione na działanie czynników atmosferycznych. W przypadku przechowywania na zewnątrz, należy skorzystać z worków kontenerowych BIG-BAG o dodatkowym zabezpieczeniu przed wilgocią.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest sposób przechowywania worków BIG-BAG. Powinny one być przechowywane w pozycji pionowej, ponieważ pozwala to na utrzymanie równomiernego rozkładu materiału w worku. Jeżeli worki zostaną przechylone lub ułożone poziomo, może to spowodować nierównomierny nacisk na ściany worka, co może prowadzić do jego uszkodzenia.

Należy także pamiętać o odpowiednich warunkach temperaturowych. Przechowywanie worków BIG-BAG w miejscach o zbyt wysokiej temperaturze może prowadzić do zmniejszenia wytrzymałości worków oraz zmniejszenia stabilności przechowywanego materiału, co za tym idzie może wpływać na jakość finalnego produktu. Dlatego ważne jest, aby przechowywać worki BIG-BAG w miejscach o stabilnej i kontrolowanej temperaturze.

Producent opakowań BIG-BAG oferuje różne rodzaje worków kontenerowych, które zostały specjalnie zaprojektowane do przechowywania określonych materiałów. W zależności od rodzaju materiału, może być konieczne wykorzystanie worków o określonych właściwościach mechanicznych, takich jak wytrzymałość na rozciąganie czy przepuszczalność powietrza. Dlatego warto skonsultować się z producentem, aby dobrać odpowiedni rodzaj worka do przechowywanego materiału.

Innym istotnym czynnikiem jest odpowiednie oznakowanie worków BIG-BAG. Na każdym worku powinny znaleźć się informacje dotyczące przechowywanego materiału oraz daty produkcji i ważności. Dzięki temu można łatwo kontrolować, które worki są starsze i powinny być użyte jako pierwsze, a które są nowsze i mogą być przechowywane dłużej. Oznakowanie worków BIG-BAG jest istotne również z punktu widzenia identyfikacji przechowywanego materiału oraz bezpieczeństwa transportu, gdyż można na nich zamieścić etykiety z danymi dotyczącymi niebezpiecznych substancji.

Warto również zadbać o regularne przeglądy przechowywanych worków BIG-BAG. Należy sprawdzać, czy worki nie są uszkodzone, przeciekają lub czy nie ma na nich żadnych oznak zniszczeń. Jeżeli takie problemy zostaną zauważone, należy niezwłocznie podjąć działania naprawcze lub wymienić uszkodzone worki. Regularne przeglądy pozwalają uniknąć niepotrzebnych strat i zapewniają bezpieczeństwo przechowywanych materiałów.

Podsumowując, właściwe przechowywanie worków kontenerowych BIG-BAG jest niezwykle istotne, jeżeli chcemy utrzymać wytrzymałość worków oraz jakość przechowywanych materiałów. Wymaga to odpowiedniego miejsca przechowywania, prawidłowego ułożenia worków, kontrolowanej temperatury oraz regularnych przeglądów i oznakowania. Dlatego warto skorzystać z usług producenta opakowań BIG-BAG, który będzie w stanie doradzić i dostarczyć odpowiednie worki kontenerowe do przechowywania konkretnych materiałów.

Wawszawska 82
Leśna 4B