Techniki umieszczania na opakowaniach napisów i wzorów

Kartonex Sp. z o.o. to znana i ceniona firma z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, zajmująca się produkcją opakowań z tektur falistych. Produkuje też worki z papieru.Została założona w 1958 roku i wciąż nieustannie się rozwija,
Biedronka
Biedronka to miejsce, gdzie zakupy stają się prawdziwą przygodą. Od momentu, gdy portugalska firma Jerónimo Martins wprowadziła ją na polski rynek w 1995 roku, Biedronka stała się niekwestionowanym liderem wśród polskich sieci...
Italmeble.pl to firma z Katowic, która od lat specjalizuje się w imporcie oraz sprzedaży mebli włoskich najwyższej jakości. Nasza oferta obejmuje szeroki wybór mebli do salonów, sypialni, jadalni oraz biur. Dzięki
ITAL-KARTON to firma z 24 letnim doświadczeniem. Wcześniej jako joint venture z kapitałem włoskim. Firma została wykupiona i obecnie działa jako firma polska.Jednak "ITAL" w nazwie przypomina o jej włoskich korzeniach. Działa na zlecenie

Techniki umieszczania na opakowaniach napisów i wzorów

Producenci opakowań tworzą na nich wzory, by klient miał możliwość zadbania o właściwą identyfikacją wizualna swojej firmy i mógł umieścić na kartonie swoje logo nazwę firmy lub slogan reklamowy. Pudełka z napisami to również ozdobne opakowania na prezenty. Jednak jak się je umieszcza na tekturze i czy grozi to utracie jej ekologicznego charakteru?

Opakowania tekturowe produkowane są współcześnie masowo, ponieważ używane są w wielu branżach i do wielu celów. Pudełka doskonale nadają się do pakowania produktów, ich przewożenia i składowania. Jednak nie każdy wie, że mogą one również pełnić rolę opakowania ozdobnego. Klienci chcąc, by ich pudełka na prezenty czy towary, które oni oferują wyróżniały się na tle innych, wybierają usługę umieszczania na nich napisów czy wzorów. Mogą to być hasła reklamowe, logo, logotypy, sygnety czy wybrane inne nadruki. Pierwszą z metod, która umożliwia umieszczanie na opakowaniach napisów jest technika grawerowania laserowego. Laser wypala na powierzchni opakowań rozmaite wzory, tyle, że są one czarno-białe. Jest to jednak w pełni ekologiczna metoda, ponieważ opakowania nie tracą przy tym na ekologiczności. Nie jest na nie nanoszona żadna substancja chemiczna, która stałaby na przeszkodzie ponownego wykorzystania tektury falistej dzięki procesowi recyklingu.

Innym sposobem na zamieszczanie na opakowaniach wzorów i napisów jest po prostu drukowanie. Obywa się ono jednak za pomocą specjalnych farb ekologicznych tworzonych na bazie wody. W ten sposób można uzyskać nadruk kolorowy. Zazwyczaj farby ekologiczne występują w kilku kolorach. Daje to możliwość zamówienia bardziej skomplikowanego wzoru na ich powierzchni. Brak szkodliwych substancji chemicznych w ich składzie powoduje, że zużyte kartony można oddać do ponownego wykorzystania. Wówczas nie muszą być tworzone one z nowych materiałów, lecz te używane do tej pory nadal krążą w przyrodzie.

Wzory na opakowaniach najczęściej wybierane są po to, by umieszczone w nich przedmioty były kojarzone z producentem albo osobą, od której one pochodzą. Obojętne więc, czy dostajemy je w prezencie czy kupujemy, mają się nam dobrze kojarzyć. W ten sposób budowane są pozytywne, trwałe relacje pomiędzy klientem a daną firmą czy po prostu między poszczególnymi osobami.

Wojska Polskiego 3 Rzeszów